kosmetykiwsieci.pl

kosmetykiwsieci – uroda, dieta, moda, zakupy

domowe kosmetyki
Lifestyle

Domowe kosmetyki przeciwtrądzikowe

Naturalne kosmetyki na trądzik można kupować w drogeriach, ale można je też tworzyć samemu. Ludzie starszej daty potrafili latami leczyć się wyłącznie przy użyciu domowych metod i jakoś tak się działo, że znakomicie sobie radzili. Być może warto więc powrócić do tych starodawnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre z nich oczywiście lekko zrekonstruowano, aby działały one jeszcze lepiej niż dawniej.

Na trądzik dość dobrze działają różnego rodzaju olejki. Powinny to być olejki eteryczne, które wyróżnią się właściwościami antybakteryjnymi oraz przeciwzapalnymi. Substancje te przy okazji nawilżą też buzię i widocznie ją odżywią, dzięki czemu stanie się ona bardziej promienna i piękna. Olejki eteryczne można używać solo albo uzupełniać nimi posiadane już produkty kosmetyczne. Oczywiście domowe kosmetyki na trądzik też da się z nich tworzyć. Dowolnie wybrany olejek eteryczny wystarczy po prostu połączyć z innymi substancjami, by wykonać głęboko odżywcze serum lub nawilżającą maseczkę na twarz.

Pielęgnacja cery trądzikowej powinna też polegać na codziennym stosowaniu jakiegoś hydrolatu. Tonik przywróci skórze właściwe dla niej ph, zapobiegając jej przesuszaniu się. Należy go zastosować za każdym razem, gdy tylko umyje się buzię czy nawet przepłucze się ją samą wodą. Naturalne i w pewnym sensie domowe kosmetyki na trądzik, które występują w sklepach, często mają właściwości tonizujące, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by taki hydrolat wykonać samemu. W tej roli świetnie odnajdzie się bowiem zwykły zielony ogórek.

Przeczytaj więcej na vanilliowynotes.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *