Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta waga podczas okresu

Waga podczas okresu – rośnie czy spada?

Data publikacji 18 marca 2021

U kobiet waga różni się w poszczególnych dniach cyklu. Czasem waga wskazuje więcej kilogramów, a czasem mniej. Od czego to zależy? Czy można zapobiegać takim wahaniom?

Zmiana nawyków

Każda osoba, która pragnie zrzucić zbędne kilogramy, bardzo chce osiągnąć efekty szybko, wręcz błyskawicznie. Jednak taka postawa nie jest dobra dla zdrowia. Lata zaniedbań i braku troski o własne zdrowie, tego nie da się nadrobić w kilka tygodni. Trzeba spokojnie i cierpliwie poczekać na rezultaty. Maksymalne tempo zrzucania kilogramów to jeden kilogram tygodniowo, aby móc uznać takie odchudzanie za zdrowe i aby w przyszłości nie pojawił się efekt jojo. Warto zresztą przestać mówić o odchudzaniu, a zacząć mówić o trwałej zmianie nawyków żywieniowych i w ogóle o zmianie stylu życia. Jeśli ktoś po osiągnięciu wymarzonej wagi powróci do starych nawyków, kilogramy bardzo szybko wrócą, a dodatkowo pojawią się kłopoty zdrowotne, na przykład hormonalne, problemy z żołądkiem i inne zdrowotne dolegliwości. Zatem trzeba zrobić wszystko co możliwe, by uniknąć tego scenariusza. Wiele osób na diecie dokonuje pomiaru wagi codziennie albo co kilka dni. To nie ma najmniejszego sensu, ponieważ wahania wagi zależą od różnych czynników. Zamiast tego lepiej ważyć się raz w miesiącu, w tym samym dniu cyklu miesiączkowego, co dotyczy oczywiście kobiet.

Wahania wagi

Waga podczas okresu, a waga przed okresem bądź po okresie, to nie są te same wartości. Hormony zmieniają wiele w organizmie kobiety. Nie bez powodu kolejki do lekarzy endokrynologów są ogromne i na NFZ trzeba czekać nieraz kilka lat. Lekarze ginekolodzy również podkreślają, że mają ostatnio wiele pacjentek z wahaniami hormonalnymi. Wahania wagi nie są czymś niepokojącym, jeśli nie są zbyt duże. Każdy może raz ważyć kilogram mniej, a raz kilogram więcej. Jednak u niektórych kobiet pojawia się na przykład problem z gromadzeniem wody w organizmie, czym musi zająć się lekarz, ponieważ jeśli nie zostanie podjęte leczenie, może to doprowadzić do bardzo poważnych skutków. Każdy chce być szczupły i zdrowy, jednak nie każdy jest w stanie zapłacić za to cenę. Warto porzucić stare nawyki żywienione i czym prędzej udać się w stronę zdrowia i długiego życia w pełni sił. Szczupła sylwetka to nie tylko atut i coś czym można się pochwalić w gronie znajomych, ale też kwestia zdrowia. Nadwaga i otyłość to poważne problemy. Jeśli ktoś w porę się nie opamięta, może później obudzić się z cukrzycą, nadciśnieniem i innymi chorobami, których bez trudu można by było uniknąć.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?