Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie jakie witaminy na stawy

Jakie witaminy na stawy będą skuteczne?

Data publikacji 12 marca 2021

Przeciętny człowiek w Polsce zażywa sporo witamin. Nie wszystkie są potrzebne. Lekarze biją na alarm, pacjenci nie powinni na własną rękę kupować takich specyfików w aptece albo w internecie. Są jednak takie witaminy które pomagają, można realnie odczuć ich działanie na własnym organizmie.

Jakie witaminy na stawy będą najlepsze?

Wiele Polaków cierpi na problemy ze stawami. Zamiast smarować się maścią przeciwbólową, można spróbować zadziałać inaczej. Na początku warto sprawdzić, czy pacjent nie cierpi na niedobory witaminowe. Szczególnie ważna jest tutaj witamina D, czyli tak zwana witamina słońca. W strefie geograficznej, w której leży Polska, właściwie niemożliwe jest dostarczenie właściwej ilości tej witaminy do organizmu w sposób naturalny. Dlatego też trzeba wspomagać się suplementacją. Dawkę witaminy warto dobrać po konsultacji z lekarzem albo farmaceutą. Niektórzy eksperci sugerują, żeby brać witaminę przez cały rok. Inni doradzają raczej ograniczenie się do suplementacji w sezonie zimowym, jak również wiosennym i jesiennym. Tak to inaczej warto skonsultować to z lekarzem, aby nie doprowadzić do spożycia zbyt dużych dawek. Witamina D ma udowodnione działanie jeśli chodzi o bóle mięśni i stawów. W niektórych przypadkach można nawet odstawić leki przeciwbólowe.

Zdrowie stawów a nadwaga

Jeśli chodzi o zdrowie stawów, bardzo ważne jest osiągnięcie właściwej wagi. Nadwaga i otyłość to dwa główne czynniki, które powodują choroby stawów. Warto zatem podjąć się współpracy z dietetykiem oraz innymi specjalistami, aby osiągnąć w końcu właściwą wagę. Na pewno nie będzie to proste. Wiele osób ma problem z tym, aby porzucić swoje dawne nawyki żywieniowe. Warto jednak mieć świadomość, że to jedyna droga do zdrowia. Wiele dotychczas spożywanych dań i produktów można zastąpić mniej tłustymi i mniej kalorycznymi odpowiednikami. Tak zwany deficyt kaloryczny, czyli spożywanie mniejszej ilości kalorii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie, z pewnością doprowadzi w końcu do redukcji masy. Trzeba także raz na zawsze pożegnać się ze słodyczami, odstawić gazowane słodzone napoje i wiele innych niedozwolonych na diecie produktów. Czasami na problemy ze stawami cierpią ludzie starsi, których trudno przekonać do zmiany nawyków. Dużo tutaj rola osób młodych, dzieci i wnuków. Na pewno można pokazać swoim rodzicom albo dziadkom alternatywę. Senior może być jeszcze zdrowy i sprawny, w większości przypadków jak najbardziej może się to udać przy chęci i dobrej woli starszej osoby.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?