Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda moda w ciąży

Moda w ciąży – czy trzeba z niej rezygnować?

Data publikacji 26 marca 2021


Kobiety w ciąży często sądzą, że moda nie jest dla nich. Że przez tych kilka miesięcy z ciążowym brzuszkiem będą musiały zrezygnować ze wszystkich ładnych ubrań na rzecz tego, co po prostu wygodne. Tymczasem warto spojrzeć na ten temat z zupełnie innej perspektywy. Coraz więcej marek modowych stawia na linie dla kobiet w ciąży, w których ciężarne panie mogą czuć się naprawdę ładnie i powabnie.

Moda w ciąży

Ciąża bardzo zmienia ciało kobiety. Trzeba jednak przyznać, że największe zmiany są obserwowane dopiero w trzecim trymestrze. Dlatego tak naprawdę większość kobiet przez kilka pierwszych miesięcy ciąży wciąż może nosić te same ubrania, które nosiły przed ciążą. warto postawić tylko na dolne elementy garderoby, które są wygodne, nie uciskają brzuszka. Świetnie sprawdzą się między innymi ciążowe spodnie z elastycznym pasem, getry, a także dzianinowe sukienki i spódniczki. Dopasowują się one do zmieniających się kształtów, dzięki czemu nie uciskają brzuszka. Jeśli na tym etapie zaczyna się uzupełniać garderobę o rzeczy typowo ciążowe, warto postawić na coś, co jest rozpinane lub zakładane kopertowo. Takie ubrania sprawdzą się też po porodzie, szczególnie wtedy, gdy kobieta planuje karmić naturalnie piersią.

Moda w trzecim trymestrze ciąży

Począwszy od trzeciego trymestru często trzeba już zmienić garderobę. To właśnie wtedy brzuszek jest duży, a co za tym idzie ubrania z szafy zwykle przestają pasować. Warto wybierać rzeczy, które pozwalają zachować swobodę ruchów, świetnie wyglądają do getrów i legginsów. sprawdzają się dzianinowe i bawełniane sukienki i tuniki, a także dłuższe sweterki i kardigany. Naprawdę nie trzeba wymieniać całej szafy. Wystarczy kilka tak zwanych basiców, aby stworzyć optymalną garderobę na kilka miesięcy ciąży. Rzeczy dedykowane dla kobiet ciężarnych często mają proste i minimalistyczne formy. To wszystko po to, aby łatwo było je odmienić za pomocą dodatków, na przykład szalików, apaszek, biżuterii. Dzięki temu stylizacje nie są nudne, za każdym razem mogą wyglądać odrobinę inaczej. Dobra baza to podstawa.

Czego nie kupować w ciąży?

Uzupełnianie garderoby w dużym stopniu zależy od możliwości finansowych. Nie ma sensu wydawać jednak dużych kwot na ubrania typowo ciążowe. Często są one dużo droższe, a tak naprawdę korzysta się z nich jedynie przez kilka miesięcy. Nie ma sensu kupować drogich płaszczyk, marynarek czy sukienek dla kobiet w ciąży. Wcale nie oznacza to jednak zrezygnowania z dobrego wyglądu. Rzeczy bazowe pozwalają na tworzenie wielu ciekawych stylizacji.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?