Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle biżuteria ślubna

Odpowiednia biżuteria ślubna – jaką wybrać?

Data publikacji 21 czerwca 2021

Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej zakochanej i młodej pary. Jednak, aby ten dzień szczególnie zapadł w pamięci, wymagane są nie tylko eleganckie stroje, buty, makijaże i wymyślne fryzury. Zgodnie z tradycją potrzebne są również obrączki ślubne. Ich wymiana w trakcie uroczystości kościelnej powoduje, że jest niezwykle romantycznie, a przysięga małżeńska staje się bardziej przekonująca. Zobaczmy więc, jaka biżuteria okaże się tutaj jednocześnie praktyczna oraz piękna.

Wybór obrączek ślubnych

Biżuteria ślubna ma duże znaczenie symboliczne (jej kolisty kształt kojarzy się przecież z nieskończonością, trwałością związku oraz ciągłością). Poza tym dodaje pewności siebie, stylu i blasku. Warto zatem dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jej kupnie. Zgadza się, że często decydują tutaj indywidualne oczekiwania i gust, ale i tak najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie. Oczywiście, panna młoda poza obrączką, założy także naszyjnik oraz bransoletkę. Tego typu ozdoby ze specjalnego kruszcu są dopełnieniem sukni ślubnej. W tym artykule skupimy się jednak na samych obrączkach, a na koniec przejdziemy od pierścionków zaręczynowych. Kupno obrączek nie jest łatwe, bo liczy się nie tylko sama wygoda i aspekt wizualny (ciekawe, wzory, oprawienie brylantami itp.). Równie istotne jest to, aby były one dość grube, solidne i nie ulegały zarysowaniu. Wtedy jest stuprocentowa pewność, że będzie je można nosić do końca życia. Kolejna kwestia związana jest z samym rozmiarem. W tym celu przyda się pomoc jubilera, który zmierzy szerokość palca za pomocą specjalnego przyrządu (stres powoduje, że palec może puchnąć, dlatego tak ważne jest dopasowanie obrączek).

Jaki metal szlachetny?

Biżuteria ślubna wykonywana jest z różnych metali. Wystarczy wejść do sklepu jubilerskiego, a naszym oczom ukażą się nie tylko złote czy platynowe obrączki. Są tam również nieco tańsze, ale tak samo pięknie prezentujące się wyroby. Mowa na przykład o wytrzymałych, połyskujących stalowoszarych ozdobach z wolframu (twardego jak diament) albo srebrzystobiałego tytanu, który jest odporny na korozję. Świetnym wyborem będą także obrączki ślubne z kobaltu oraz stali szlachetnej. Te pierwsze co prawda nie są polecane dla alergików, ale ważne, że nie matowieją. Z kolei drugie charakteryzują się dodatkowo tym, że nie wymagają polerowania oraz nie ulegają odkształceniom. To świetne właściwości!

Jakie pierścionki zaręczynowe?

Wiemy już ogólnie, jak dobrać obrączki. Jednak zanim przyszły mąż albo żona staną przed tym zadaniem, najpierw muszą kupić odpowiedni, ważny pierścionek zaręczynowy. To może okazać się jeszcze trudniejsze. Dlaczego? Bo nie zawsze wiadomo, co będzie podobać się ukochanej osobie (czy na pewno trafi się w jej gust). Najlepiej, jeśli będzie on bardzo elegancki. Nie oznacza to jednak, aby miał wielu kamieni szlachetnych. Jeden w zupełności wystarczy – szczególnie wieczny i zachwycający swoim wyglądem diament. Oczywiście inny, kolorowy kamień także wywoła szeroki uśmiech na twarzy narzeczonej. Jeżeli chodzi o pierścionki zaręczynowe z diamentem – np. pochodzące z tej podstrony https://luva.pl/pierscionki-z-brylantem, to ostatecznie o ich wyborze zadecyduje ilość pieniędzy w portfelu. Osoby bogate mogą pozwolić sobie na kupno drogiego i wystawnego pierścionka. Nie oznacza to jednak, że skromny wyrób okaże się mało elegancki. Taka biżuteria także będzie dowodem na miłość mężczyzny do kobiety. Liczy się przecież sam moment oświadczyn, wyznania uczucia, „motyli w brzuchu” i zadania tego najważniejszego pytania: „czy wyjdziesz za mnie?”.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?