Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda wypadanie włosów po ciąży

Wypadanie włosów po ciąży fakty i mity

Data publikacji 23 marca 2021


Na temat wypadania włosów po ciąży powiedziano już naprawdę wiele. Kobiety na blogach, Instagramie, na forach internetowych dzielą się swoimi sposobami na to, aby włosy nie wypadły po połogu. Tymczasem nie da się oszukać fizjologii. Wypadanie włosów po ciąży to zupełnie naturalne zjawisko, z którym trzeba się zwyczajnie pogodzić. Warto natomiast zrobić wszystko, aby włosy wzmocnić i stymulować do odrastania.

Dlaczego włosy wypadają po ciąży?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, dlaczego włosy tak bardzo wypadają po ciąży. Warto zatem wyjaśnić, że w czasie ciąży ich wypadanie jest po prostu zahamowane. Związane jest to między innymi ze zmianami hormonalnymi. Jednocześnie włosy cały czas się starzeją. Ich żywotność jest ograniczona i kiedyś muszą wypaść. Skoro przez okres 9 miesięcy włosy praktycznie nie wypadają, po ciąży wypadają w większej ilości, jednak zwykle to wciąż te same włosy, które naturalnie wypadły by, jeśli kobieta nie byłaby przy nadziei. Sprawia to jednak wrażenie czegoś niezwykle niepokojącego w zdrowiu. Masowe wypadanie włosów kumuluje się bowiem w ciągu kilku tygodni. To zupełnie naturalne, fizjologiczne zjawisko, z którym warto się pogodzić.

Jak wzmocnić włosy po ciąży?

Nie oznacza to, że nie ma sensu wdrażać żadnych praktyk pielęgnacyjnych, które mogą poprawić stan włosów i wzmocnić je. To zawsze warto robić. Pierwszy dobry pomysł to suplementowanie takich tabletek, które mają w swoim składzie między innymi żelazo i krzem. To właśnie one pozytywnie wpływają na porost włosów i wzmocnienie. Kolejny ważny etap pielęgnacji to stosowanie różnego rodzaju wcierek, które używa się do masażu przy skórze głowy. Wcierki w swoim składzie mają składniki aktywne, które pobudzają mikrokrążenie krwi w skórze głowy. Dzięki temu więcej składników odżywczych dociera do mieszków włosowych i cebulek, stymulując włosy do wzrostu. Już po kilku tygodniach regularnego stosowania można zauważyć pojawienie się delikatnego puszku, a zatem tak zwanych baby hair. To najlepszy dowód na to, że preparat działa i stymuluje włosy do wzrostu.

Nowa fryzura po ciąży

Aby mniej stresować się wypadaniem włosów, wiele kobiet po ciąży postanawia ściąć je, decydując się na krótką i wygodną fryzurę. Jest to jakaś strategia. Generalnie rzeczywiście większość kobiet przez kilka miesięcy po porodzie boryka się z problemem rzadkich, osłabionych włosów. Warto jednak je uspokoić. To minie. Organizm wróci do równowagi wtedy, gdy przyjdzie na to czas. Zwykle wszystko normuje się w przeciągu pierwszych sześciu miesięcy.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?