Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda przebarwienia po depilacji laserowej

Jak leczyć przebarwienia po depilacji laserowej

Data publikacji 10 marca 2021


Depilacja laserowa może czasami spowodować, że na skórze pojawią się przebarwienia. Występują one zazwyczaj w postaci brązowych plamek, które są nieco chropowate.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Z reguły te plamy powinny samoczynnie zniknąć po upływie kilku tygodni lub miesięcy. Jeżeli przebarwienia po depilacji laserowej utrzymują się dłużej to należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. W ostatnich latach depilacja laserowa stała się bardzo popularna i coraz większa liczba kobiet decyduje się na przeprowadzenie tego zabiegu. Dzięki depilacji laserowej można usunąć owłosienie na stałe z określonego obszaru ciała. Skóra po depilacji musi być odpowiednio pielęgnowana, żeby nie doszło do przebarwień. Po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona oraz podrażniona. Dlatego najlepiej stosować maści oraz kremy, które posiadają właściwości kojące oraz chłodzące. Najbezpieczniejszym wyjściem jest skorzystanie z łagodnych produktów aptecznych, które nie mają w składzie drażniących składników. Bezpośrednio po depilacji skóra swędzi oraz jest opuchnięta. W przypadku wykonania zabiegu na twarzy należy zrezygnować z makijażu. Najlepiej poczekać kilka tygodni, ponieważ po tym czasie obrzęk powinien już całkowicie zniknąć. Po upływie tygodnia można już zacząć stosować standardowe kosmetyki służące do oczyszczenia skóry oraz pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, żeby regularnie sprawdzać stan skóry. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia należy wrócić do stosowania produktów aptecznych. Dobrym rozwiązaniem jest również używanie delikatnych balsamów przeznaczonych dla dzieci. Należy unikać gorących kąpieli oraz ograniczyć wizyty w saunie.

Stosowanie balsamu

Solarium oraz długie przebywanie na słońcu również nie wpływa korzystnie na skórę, która była depilowana. Niestety peelingi także nie wpływają dobrze, dlatego lepiej z nich zrezygnować. Depilacja laserowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które mają problem z wrastającymi włoskami. Niestety tradycyjne usuwanie owłosienia przy użyciu maszynki do golenia nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto również pamiętać, że bezpośrednio po depilacji wykonanej laserem na skórze wystąpi rumień, który zniknie po kilku godzinach. Jest to jednak normalne zjawisko i nie należy się nim przejmować. Jeżeli rumień będzie się utrzymywał dłużej to warto udać się do lekarza internisty. Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. W pierwszej kolejności trzeba spożywać wystarczające ilości wody oraz stosować delikatne kremy lub balsamy. Bardzo dobrze działają preparaty stworzone na bazie aloesu.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?