Strona główna
Kosmetyki
Tutaj jesteś
Kosmetyki kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka – jakie produkty kupić?

Data publikacji 25 marca 2021


Noworodek wymaga szczególnej opieki i troski w zakresie higieny i pielęgnacji. Rodzice jeszcze przed narodzinami dziecka powinni skompletować wyprawkę z niezbędnymi produktami dla bobasa. Jakie kosmetyki dla noworodka warto kupić?

Wybór kosmetyków dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka muszą być starannie dobrane. Skóra tak małego dziecka jest niezwykle wrażliwa, a jej pielęgnacja nie zawsze bywa prostym zadaniem z uwagi na możliwość występowania różnorodnych uczuleń i odparzeń. Wybrane produkty muszą zatem spełniać odpowiednie standardy. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby były dedykowane dzieciom od pierwszych dni życia. Ponadto powinny posiadać atesty – na opakowaniu znajduje się wówczas logo odpowiedniej instytucji lub informacja o tym, że dany kosmetyk jest certyfikowany.

Specjaliści zalecają, aby od pierwszych dni życia malucha używać produktów hipoalergicznych o delikatnym składzie. Dobrze pielęgnują one skórę, a jednocześnie dbają o nią na tyle, żeby nie uległa podrażnieniom. Jeśli chodzi o skład, kosmetyki dla noworodka muszą być pozbawione sztucznych elementów, takich jak detergenty, parabeny, zmiękczacze czy związki bakteriobójcze. Produkty dla tak małych dzieci powinny mieć maksymalnie okrojony i naturalny skład.

Kosmetyki dla noworodka – rzeczy, które trzeba mieć

Lista kosmetyków dla noworodka nie jest długa, ponieważ maluch nie potrzebuje dziesiątek rzeczy do mycia czy pielęgnacji. Mimo to kilka rodzajów produktów jest niezbędnych i należy umieścić je w wyprawce kompletowanej przed porodem.
Przede wszystkim ważny jest środek do mycia z odpowiednim pH. Może to być zwykły płyn dla noworodków, ale wielu rodziców stawia na dermokosmetyki, czyli tzw. emolienty. Czyszczą one delikatne ciało dziecka, nawilżając jednocześnie skórę i chroniąc ją przed reakcjami alergicznymi.
Balsam lub oliwka to kosmetyki dla noworodka stosowane tuż po kąpieli. Zapobiega to przesuszeniu skóry i zapewnia jej barierę ochronną. Stosowanie takich preparatów nie jest jednak konieczne, jeśli do kąpieli używane są emolienty.
Kremy ochronne to kolejna rzecz, którą należy zakupić. Trzeba pamiętać, by zaopatrzyć się zarówno w kosmetyk do smarowania buzi malucha (przed wyjściem na spacer), jak i w krem do pupy zapobiegający podrażnieniom. W razie problemów warto mieć w pogotowiu maść łagodzącą dolegliwości związane z odparzeniami.
Do higieny uszu należy stosować specjalny spray. Za pomocą patyczków można czyścić jedynie małżowinę uszną, a także pępek. Do przemywania oczu dziecka przyda się sól fizjologiczna.
Dodatkowo w wyprawce powinny znaleźć się też płatki kosmetyczne, gaziki jałowe i chusteczki nawilżane.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?