Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Płyn, mleczko, olejek do demakijażu – co warto wybrać?

24 lutego 2021 olejek do demakijażu

Wykonywanie starannego demakijażu jest jedną z kluczowych dla zdrowia, a nawet młodości skóry, kwestii. Niestety, wiele kobiet zaniedbuje ten obowiązek – nawet jeśli nie kładą się spać z makijażem na twarzy, co jest prawdziwą zbrodnią na skórze, zmywają go niedokładnie, a to także stwarza liczne zagrożenia.

Dlaczego demakijaż jest takim problemem?

Wiele dostępnych na rynku preparatów do demakijażu odznacza się po prostu kiepską jakością, wobec czego ich stosowanie jest mało efektywne, a w dodatku nieprzyjemne. Wiele preparatów nieskutecznie usuwa makijaż, wobec czego twarz trzeba mocno pocierać, co jest szczególnie nieprzyjemne w przypadku okolic oczu (a przy tym sprzyja szybszemu starzeniu się skóry w tym miejscu). Nieraz też okazuje się, że wieczorem wacik wydaje się czysty, zaś rano pod oczami znajdują się ślady wczorajszego makijażu. Kluczem jest więc znalezienie naprawdę dobrego produktu do demakijażu, który pozwoli pozbyć się kosmetyków szybko i bez wysiłku, a przy tym nie będzie wymagał pocierania skóry i jej podrażniał. Uczucie ściągniętej, wysuszonej i piekącej po takich zabiegach skóry na pewno nie zachęca do tego, by każdego wieczora wykonywać demakijaż bardzo starannie. Co zatem wybrać?

Nie tylko mleczka

Standardowym kosmetykiem używanym do demakijażu jest mleczko, ale nie zawsze jest to dobry wybór. Na pewno warto postawić na produkty, które stosuje się z wodą, a nie z wacikami. Ma to rozliczne korzyści, między innymi wygodę i oszczędność czasu. Wiele kobiet bardzo nie lubi zmywać makijażu wacikami, szczególnie że trzeba je stale zmieniać na nowe – nie ma to też wiele wspólnego z oszczędnościami, gdyż każdego dnia zużywa się mnóstwo tych akcesoriów. Co nie mniej ważne, generuje to dużą ilość odpadów. Można co prawda zaopatrzyć się w ekologiczne waciki wielorazowe, ale je z kolei trzeba płukać, a co jakiś czas prać. Wydaje się więc, że na przykład olejek do demakijażu czy balsam olejkowy, które stosuje się z wodą, jak każdy produkt do mycia, są najwygodniejsze, a przy tym ekologiczne i szybkie w użytkowaniu. Pozwalają też na oszczędności, gdyż ilość zużywanych wacików w przypadku kobiet wykonujących codzienny, pełny makijaż, może przyprawić o zawrót głowy. Co więcej, olejki i inne tłuste substancje bardzo skutecznie usuwają makijaż, znacznie lepiej niż chemiczne mleczka czy inne preparaty. Wynika to z tego, że tłuszcz dobrze zmywa tłuszcz (a kosmetyki są przede wszystkim tłuste), jak i inne uporczywe substancje. Takie preparaty przydadzą się więc szczególnie w przypadku makijażu wodoodpornego.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

praktyczne prezenty dla niej
olejek do demakijażu
dobre tanie kosmetyki

Jesteś zainteresowany reklamą?

dobre tanie kosmetyki