Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy dobre tanie kosmetyki

Dobre tanie kosmetyki czyli jakie?

Data publikacji 22 lutego 2021


Każdy woli kupować produkty tańsze niż droższe, a szczególnie dotyczy to osób mających mały budżet czy stosujących je w dużych ilościach. Czy można znaleźć dobre tanie kosmetyki? Wiele osób zapewne uzna, że nie, gdyż jakość idzie w parze z ceną, na szczęście jednak nie w tym przypadku – a przynajmniej nie zawsze.

Co to znaczy „tanie”?

Oczywiście dla każdego będzie to znaczyło coś innego – trudno jest już dziś znaleźć coś za kilka złotych, choć na przykład jest to możliwe w przypadku naturalnych, ziołowych szamponów. Znacznie częściej jednak preparaty kosztują kilkanaście złotych, a nawet kilkadziesiąt – nadal jest to tanio jeśli porównać je z tymi, które kosztują kilkaset, a takich produktów przecież nie brakuje. Są to nie tylko perfumy, ale też na przykład wysoko zaawansowane odżywki do rzęs, preparaty na wypadanie włosów czy ich porost, preparaty wyszczuplające itp. Oczywiście jeśli ktoś chce, nie trzeba mu odradzać ich wyboru, na szczęście jednak wiele z nich ma nieporównywalnie tańsze, a tak samo dobre odpowiedniki.

Przede wszystkim wyroby polskich firm

Wystarczy wybrać się do drogerii czy apteki, by przekonać się, że wiele najtańszych kosmetyków to wyroby polskie, w dodatku firm znanych od lat, a co więcej, w większości naturalne. Ponadto uchodzą one za bardzo dobre – marki takie jak Ziaja czy Bielenda mają od wielu lat niekwestionowaną, wysoką pozycję. Ich niska cena wynika z wielu czynników, między innymi stosowania prostych składów – w odróżnieniu od wielkich zagranicznych koncernów, które stale inwestują nowe środki w wynajdywanie kolejnych substancji i kompleksów. Poza tym jasne jest, że produkty produkowane na miejscu są tańsze niż sprowadzane z zagranicy, często z odległych miejsc. Co więcej, są dobre nie tylko dlatego, że są polskie, ale właśnie ze względu na krótkie, proste składy. Zdecydowana większość takich preparatów to produkty naturalne, oparte na ziołach, w dodatku znanych kosmetyce i medycynie ludowej od wieków, ich skuteczność jest więc niepodważalna.

Co warto wybierać?

Tanie, a dobre kosmetyki to nie tylko ziołowe kremy czy produkty do włosów. Nierzadko można też znaleźć kosztujące maksymalnie kilkanaście złotych balsamy do ciała, a nawet preparaty do makijażu. Już wiele kobiet przekonało się o tym, że śmiesznie tanie pomadki o wiele lepiej pielęgnują usta niż wysuszające kosztowne, a tusze do rzęs mogą śmiało konkurować z tymi wypuszczanymi przez domy mody. To oznacza, że, wybierając kosmetyki, tak naprawdę nie warto kierować się ich ceną, a zupełnie innymi kryteriami.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?