Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jak oczyścić skórę głowy

Jak oczyścić skórę głowy?

Data publikacji 12 marca 2021

Mycie skóry głowy wydaje się prostą i nieskomplikowaną czynnością, którą każdy potrafi wykonać. Tymczasem niewiele osób wykonuje zabieg oczyszczania skóry głowy prawidłowo. Efektem nieprawidłowego mycia włosów jest ich słaba kondycja, wypadanie i wysuszenie skóry głowy. Jak zatem należy oczyścić skórę głowy i czego należy unikać podczas jej mycia?

Jak często należy oczyszczać skórę głowy?

Niezwykle istotne znaczenie dla kondycji naszych włosów ma częstotliwość mycia głowy. Panuje mylne przekonanie o tym, że włosy należy myć codziennie. Oczywiście zdarzają się przypadki, że codzienne mycie włosów jest koniecznie, ale istnieje pewna zasada mówiąca o tym, że paradoksalnie włosy powinno się myć jak najrzadziej, czyli wtedy, kiedy są naprawdę brudne.

Wiele hollywoodzkich gwiazd przyznaje, że swoje piękne i lśniące włosy zawdzięcza ograniczeniu ich mycia do dwóch razy w tygodniu. Taką częstotliwość mycia poleca także wielu fryzjerów i dermatologów. Codzienne mycie głowy przyczynia się bowiem do pozbawienia jej ochronnego sebum, którego skóra produkuje coraz więcej. W efekcie włosy przetłuszczają się szybciej i wyglądają na zaniedbane. Jest to błędne koło, z którego można wyjść jedynie ograniczając mycie głowy do dwóch razy w tygodniu i zniesienie związanych z tym chwilowych niedogodności. Z czasem skóra głowy przyzwyczai się do nowej rutyny, dzięki czemu włosy nie będą przetłuszczać się z taką intensywnością.

Jak oczyścić skórę głowy – wybór kosmetyków

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich kosmetyków myjących. Poleca się zrezygnowanie z szamponów z dodatkiem SLS. Jest to agresywny detergent, który ma bardzo niekorzystny wpływ na delikatną skórę głowy. Fryzjerzy i dermatolodzy polecają kosmetyki oparte na naturalnych surowcach pochodzenia roślinnego, które oczyszczają i pielęgnują skórę głowy.

Nie bez znaczenia jest także sposób, w jaki myjemy włosy. Podczas mycia absolutnie nie należy szarpać i plątać włosów. Opłakane w skutkach może być także zbyt intensywne pocieranie czy drapanie skóry głowy.

Oczyszczanie skóry głowy powinno być zabiegiem wykonanym z wyjątkową wrażliwością. Po nalaniu na otwartą dłoń odpowiedniej ilości szamponu należy zmieszać go z wodą przed nałożeniem na skórę głowy. Następnie delikatnymi, okrężnymi ruchami rozprowadzić produkt po całej głowie. Poleca się wykonywanie podczas mycia kilkuminutowego masażu skóry głowy, który usprawni krążenie, dzięki czemu nasze włosy będą rosły szybciej. Poleca się także wykonywanie raz w miesiącu peelingu skóry głowy, który pomaga pozbyć się martwego naskórka, który powszechnie znany jest jako łupież.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?