Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda gąbka do mycia twarzy

Gąbka do mycia twarzy czy coś innego?

Data publikacji 4 marca 2021


Czym myć twarz? Pytanie to z pewnością zadaje sobie wiele kobiet, zwłaszcza tych, które mają problemy z cerą. Nie da się ukryć, że w przypadku, gdy chce się mieć skórę twarzy zdrową i piękną, trzeba zwracać uwagę na wszelkie detale, także to, czym myje się twarz i nie chodzi tu tylko o kosmetyki.

Gąbka do mycia twarzy, a może szczoteczka?

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe hity, które szybko stają się jednak przeszłością. Nierzadko panie, po licznych eksperymentach, wracają do mycia twarzy po prostu dłońmi. Nie oznacza to jednak, że nie warto próbować dostępnych artykułów, gdyż na pewno w wielu przypadkach okażą się one strzałem w dziesiątkę. Wiele osób chwali na przykład naturalną gąbkę Konjak, która między innymi pozwala używać mniejszej ilości kosmetyków do mycia, gdyż powoduje ich obfite pienienie się. Zwykle jednak po ten produkt sięgają te osoby, które chcą właśnie ograniczyć ilość stosowanych kosmetyków i myją twarz tylko nią i wodą. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, gdyż jej porowata budowa sprzyja dokładnemu usuwaniu zanieczyszczeń. Co ważne, naturalna gąbka powoduje lekkie złuszczanie martwego naskórka, a także pobudza krążenie krwi. To daje rozliczne korzyści, jak przyspieszona regeneracja, piękniejszy koloryt i zdrowszy wygląd skóry, a także odblokowanie porów i usuwanie zaskórników. Na pewno więc taka gąbka jest dobrym wyborem dla osób uskarżających się na niedoskonałości cery. Innym chętnie wybieranym produktem są szczoteczki, które także powodują lekki peeling. Stosując jednak takie produkty, trzeba mocno dbać o ich higienę. Trzeba je co jakiś czas czyścić, a także dbać o to, by po każdym użyciu dokładnie wyschły. Inaczej w ich wnętrzu mogą rozwijać się bakterie.

A może rękawica?

Od jakiegoś czasu popularne są też rękawice do mycia twarzy, polecane głównie do demakijażu. Jest to świetny wybór przede wszystkim dlatego, że takich rękawic używa się bez dodatku kosmetyków do demakijażu. Co to oznacza? Ekologię, realne oszczędności, unikanie kolejnej dawki chemii, a także wygodę. Jednocześnie można spotkać się z opiniami, że rękawica usuwa makijaż dużo skuteczniej niż wiele kosmetyków, a przy tym oczywiście nie ma mowy o wysuszeniu czy podrażnieniach.

Żegnajcie kosmetyki

Jak widać, w wielu przypadkach te ciekawe akcesoria do mycia twarzy eliminują konieczność używania kosmetyków, są więc świetnym wyborem także dla oszczędnych. Warto zastanowić się, czy nie będzie to lepsza opcja niż żmudne mycie twarzy mleczkiem i wacikiem czy stosowanie innych kosmetyków.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?