Strona główna
Kosmetyki
Tutaj jesteś
Kosmetyki wcierka do włosów od dermatologa

Wcierka do włosów – od dermatologa czy ze sklepu?

Data publikacji 10 marca 2021


Wcierki do włosów to godne polecenia kosmetyki, które tak naprawdę mogą zdziałać najwięcej jeśli chodzi o hamowanie wypadania włosów, walkę z problemami skóry głowy czy przyspieszanie porostu. Maski czy odżywki oddziałują bowiem przede wszystkim na włosy, wcierka zaś, aplikowana na skórę głowy, trafia tam, gdzie powinna i gdzie może być najlepiej wykorzystana. Jaki jednak preparat wybrać, dostępny w aptece bądź drogerii czy przepisany przez dermatologa i wykonany w aptece?

Kiedy wcierka do włosów od dermatologa będzie niezbędna?

Na pewno wtedy, gdy dostępne na rynku preparaty okażą się nieskuteczne. Jest ich jednak tak wiele, że zdarza się tak stosunkowo rzadko, choć oczywiście nie każdy ma możliwość do tego, by przetestować większość z nich – choćby wtedy, gdy mocno wypadają mu włosy i potrzebne jest natychmiastowe zahamowanie tego zjawiska.
Nasilony problem to kolejne wskazanie do skorzystania z pomocy dermatologa i leków, jakie może on przepisać. Łupież, łojotok, mocne wypadanie włosów czy zahamowanie ich wzrostu to poważne problemy, z jakimi wcierki powszechnie dostępne mogą nie poradzić sobie ze względu na dość łagodne działanie – są one oparte głównie na wyciągach ziołowych. Wcierki od dermatologa to zaś kombinacje w większości chemicznych, silnie działających substancji, co powoduje, że efekt ich działania jest mocniejszy i można go zauważyć szybciej. Kiedy włosy mocno wypadają i podejrzewa się, że zwykła ziołowa wcierka z drogerii to za mało, na pewno warto niezwłocznie odwiedzić lekarza. Inaczej bowiem włosy w krótkim czasie mogą się znacznie przerzedzić, a na odzyskanie utraconych trzeba będzie rzecz jasna długo czekać.

Kiedy wystarczy zwykła wcierka?

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne wcierki, nie tylko działające łagodnie i kosztujące kilkanaście złotych (zwykle oferowane przez polskie firmy). Wcierki w ampułkach to preparaty silnie skoncentrowane, które mogą dobrze radzić sobie nawet z silniejszym wypadaniem włosów. Poza tym znane są zaawansowane technologicznie, wykorzystujące rozmaite substancje chemiczne, często opatentowane, preparaty znanych aptecznych marek. Takie produkty w zupełności wystarczą przy umiarkowanym wypadaniu włosów czy innych problemach. Każda wcierka jest też świetnym sposobem na przyspieszenie porostu włosów i ich wzmocnienie, nawet gdy nie jest stworzona typowo w tym celu. Wynika to ze sposobu aplikacji takich preparatów – wcierając je w skórę głowy, wykonuje się jej masaż, który pobudza krążenie krwi, a przez to natlenienie i odżywienie cebulek i mieszków włosowych.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?