Strona główna
Kosmetyki
Tutaj jesteś
Kosmetyki podkład mineralny na rozszerzone pory

Jaki podkład mineralny na rozszerzone pory?

Data publikacji 28 lutego 2021


Zdecydowanie najlepszym wyborem w przypadku skóry z rozszerzonymi porami jest puder mineralny. Zawiera on minerały, które są sproszkowane oraz czyste pigmenty. Jest on delikatny i sprawdza się nawet przy bardzo wrażliwej skórze.

Stosowanie podkładu

Podkład mineralny na rozszerzone pory nie powinien zawierać wody. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych składników lub konserwantów. Warto zauważyć, że kosmetyki mineralne można również używać w formie podkladu kryjącego rozszerzone pory. Lekki puder nie spowoduje zapchania porów, a krostki będą się lepiej goiły. Ciekawym rozwiązaniem są także kosmetyki silikonowe. W sprzedaży dostępne są kremy silikonowe oraz bazy, które można z powodzeniem stosować pod makijaż. Niektórzy uważają jednak, że kosmetyki wykonane na bazie silikonu mogą zatykać pory. To z kolei sprawia, że problem tylko się pogłębia i ciężej znaleźć właściwe rozwiązanie. Na co dzień zdecydowanie lepszym pomysłem jest stosowanie lżejszych kosmetyków, które umożliwią skórze swobodne oddychanie. Jeżeli dobierzesz odpowiedni podkład mineralny to nie będzie potrzeby stosowania grubych warstw kosmetyków. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma jednego sprawdzonego sposobu na rozszerzone pory. Ważna jest systematyczna pielęgnacja oraz regularne stosowanie właściwie dobranych kosmetyków. Jeżeli problemy się utrzymują przez dłuższy czas to warto udać się do dermatologa. Użycie odpowiednich kosmetyków sprawi, że skóra będzie wyglądała lepiej. Duże znaczenie ma również genetyka, ponieważ od niej zależy czy skóra jest wrażliwa, czy też nie.

Oczyszczanie wrażliwej skóry

Należy zwrócić szczególną uwagę na oczyszczanie skóry. W tym celu warto się wyposażyć w akcesoria oraz specjalne płyny do oczyszczania. Zwykłe przetarcie skóry wacikiem może nie być wystarczające. Dobrym pomysłem jest zakup płynu micelarnego przy użyciu szczoteczki do mycia twarzy. Skórę można masować ruchami kolistymi, ponieważ w ten sposób płyn będzie miał szansę dotrzeć do głębiej położonych warstw skóry. Do mycia twarzy najlepiej używać żelu, który jest przeznaczony do cery z rozszerzonymi porami. Po wstępnym oczyszczeniu warto zastosować płyn micelarny w celu całkowitego oczyszczenia twarzy. Właściwa pielęgnacja jest podstawą w walce z rozszerzonymi porami i warto o tym pamiętać. Zanim nałożysz podkład wykonaj peeling. Dzięki temu złuszczysz martwy naskórek i dogłębnie oczyścisz skórę. Osoby, które mają rozszerzone pory powinny wykonywać peeling codziennie, jeżeli zależy im na utrzymaniu pozytywnych efektów. Raz na jakiś czas można się również udać do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?