Strona główna
Kosmetyki
Tutaj jesteś
Kosmetyki poranna pielęgnacja twarzy

Poranna pielęgnacja twarzy, czyli o czym nie należy zapominać?

Data publikacji 6 marca 2021


Rytuały pielęgnacyjne są niezwykle istotne. To właśnie dzięki nim można nie tylko dbać o zdrowie skóry, ale również o jej piękny wygląd. Dzięki temu cera będzie odpowiednio nawilżona, promienna i świeża, a także prawidłowo zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, które wpływają na jej starzenie się. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, jak powinna wyglądać poranna pielęgnacja twarzy.

Poranna pielęgnacja twarzy

Kobiety często narzekają na to, że z rana nie mają czasu na długie rytuały pielęgnacyjne. Tak naprawdę nie muszą być one bardzo skomplikowane. Warto pamiętać o kilku podstawowych krokach, które, wykonywane regularnie każdego dnia, dadzą świetne efekty. Ciężar pielęgnacji twarzy można zatem przełożyć na wieczór. To właśnie wtedy warto stosować kosmetyki odżywcze, nakładać maseczki i peelingi. Poranna pielęgnacja może być szybka, co nie oznacza, że nie będzie efektywna. Pierwszy etap to oczyszczenie skóry z kosmetyków, które zostały nałożone na nią wieczorem. Niektóre kobiety po prostu myją twarz zimną wodą, używając do tego kosmetyków łagodnie oczyszczających, inne ograniczają się tylko do toniku. Tonik to zresztą kolejny ważny punkt pielęgnacji. Ten kosmetyk przywraca prawidłowe pH skóry. Usuwa resztki snu, dosłownie i w przenośni. Warto używać kosmetyków, które mają lekki, orzeźwiający zapach, bo działają bardzo pobudzająco.

Kosmetyki pielęgnacyjne na dzień

Po umyciu skóry i przetarciu jej tonikiem, należy przejść do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Na skórę warto nałożyć serum, które jest dedykowany na dzień i nadaje się pod makijaż. Taki kosmetyk bardzo szybko się wchłania, jednocześnie nawilżając skórę i napinając ją. Kolejne ważne kroki w pielęgnacji to krem pod oczy, a także krem na dzień. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiedni filtr. Kremy na noc nie mają filtrów, natomiast kremy na dzień powinny je mieć. Dzięki temu twarz jest chroniona przed promieniowaniem słonecznym, które jest głównym sprawcą przebarwień, które nigdy nie wyglądają dobrze. Jakie właściwości powinien mieć jeszcze krem na dzień? Dobrze, jeżeli chroni on przed różnego rodzaju czynnikami miejskimi, które wpływają na starzenie się.

Makijaż

Warto wiedzieć o tym, że coraz więcej kosmetyków dedykowanych do makijażu ma również właściwości upiększające. To na przykład fluidy, które mają za zadanie jednocześnie nawilżać skórę lub działać przeciwzmarszczkowo. To cenna informacja dla kobiet w późniejszym wieku, które, dobierając odpowiednie kosmetyki do makijażu, mogą jednocześnie lepiej pielęgnować swoją cerę.

Staniki push up

Redakcja kosmetykiwsieci.pl

Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszą pasją do świata kosmetyków, urody, zdrowego stylu życia, mody oraz zakupów. Nasz zespół składa się z ekspertów i entuzjastów, którzy na co dzień śledzą najnowsze trendy, testują produkty i szukają inspiracji, aby dostarczać Wam rzetelne i praktyczne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?